Czy da się w 2020 leczyć zęby? - Stomatologia

szybalski-stomatologia.pl

Znasz tę sytuację kiedy ból zęba

Znasz tę sytuację, kiedy ból zęba nie pozwala na niczym się skupić i myślisz, że zwariujesz? Ten moment, kiedy już wiesz, że dentysta będzie musiał sprawdzić, co takiego się dzieje i ulżyć ci w cierpieniu? Nie jest to przyjem

Czy da się w 2020  leczyć zęby? - Stomatologia szybalski-stomatologia.pl
na perspektywa, ale aby zadbać o swoje zęby, musimy czasami odwiedzić gabinet dentystyczny. Zalecane jest, aby, jeśli nie dzieje się nic złego, przynajmniej raz na pół roku pójść do stomatologa, w celach profilaktycznych. To pozwoli nam uniknąć niemiłych sytuacji, gdy ból zęba przejmuje władzę nad naszym życiem. Gdy pojawiają się objawy, najlepiej czym prędzej udać się do dentysty, który będzie mógł nam pomóc. Najczęściej mamy możliwość skorzystać ze znieczulenia, co pozwala nam uniknąć dodatkowych odczuć w trakcie zabiegu. Istotną sprawą jest znalezienie dobrego specjalisty, który doskonale zna się na swojej pracy i nie zignoruje żadnego, nawet najmniejszego objawu i pomoże nam zadbać o piękny, ale co najważniejsze, zdrowy uśmiech. Zamiast łykać więc tabletki przeciwbólowe, poszukaj najlepszego stomatologa w twojej okolicy i zadbaj o swoje zęby!


Każdy dentysta powie wam to samo

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zdrowe zęby to podstawa. Mówiąc szczerze, to lepiej w ogóle nie mieć zębów, niż mieć je chore. Każdy dentysta powie wam to samo. Stomatolog zawsze dba o kondycję naszego uzębienia i to nie dlatego, że czerpie z tego korzyści materialne ! Zależy mu na zdrowym społeczeństwie, bo mniej chorób to mniej cierpienia i mniej zakażeń. Gabinet dentystyczny jest już tak profesjonalnie urządzony, że gdy przypomnimy sobie /jeśli oczywiście skleroza już nas nie dopadła/ te biedne gabinety u szkolnych dentystów, to uzmysłowimy sobie, jaki nastąpił postęp. Oprócz instrumentów i narzędzi, które zmieniły się rewolucyjnie, doszły jeszcze sprawy związane z higieną. Maseczki, rękawice, tampony, jednorazowe przyrządy itp. Jest to oczywiście związane z podniesieniem kosztów, jakie przyjdzie nam ponieść za te usługi, ale dla zdrowia — warto!
Dbajmy o zdrowie naszych zębów, bo od nich wszystko się zaczyna. Wprowadzając do organizmu niepożądane mikroby — sami narażamy się na niebezpieczeństwo. Ucierpi na tym nie tylko żołądek, ale również inne narządy. I tak nie dość, że będziemy musieli w końcu wyleczyć zęby, to jeszcze szereg innych lekarzy będzie musiał się nami zająć.


Skąd więc może wynikać ten strach

Ludzie boją się bardzo wielu rzeczy: zaczynając od pająków, przez lęk wysokości, bo różne absurdalne fobie, które można by bardzo długo wymieniać. Jednak do tych najbardziej popularnych lęków należy strach przed stomatologiem. To ciekawe dla jak wielu osób gabinet dentystyczny jest miejscem jak z horroru, chociaż prawdopodobnie nigdy nie stała im się tam krzywda. Skąd więc może wynikać ten strach, jaki budzi w nas dentysta? Naukowcy dowodzą, że może się to wiązać przede wszystkim z dźwiękami, jakie słyszymy, kiedy odwiedzamy gabinet dentystyczny. Chyba każdy może potwierdzić, że dźwięki te nie są miłe. Wywołują one u nas nieprzyjemnie skojarzenia, przez co boimy się odwiedzać takie miejsca. Kolejną sprawą jest wspomnienie bólu. To występuje u ludzi, którzy zdecydowali się na leczenie bez znieczulenia i zwyczajnie mają teraz przeświadczenie, że dentysta ich skrzywdził. Kiedy myślą sobie "gabinet stomatologiczny", przypominają sobie o tym bólu, którego raz doświadczyli i nie chcą już do tego wracać. To logicznie, że człowiek nie ma ochoty doświadczać czegoś, co było kiedyś dla niego nieprzyjemne.


Mimo to stomatolog i gabinet dentystyczny

Planowana wizyta u dentysty budzi niepokój, a często trudny do opanowania lęk u wielu pacjentów. Szacuje się, że paniczny strach dotyka około 4% pacjentów i z jakiegoś powodu są to głównie mężczyźni. Nie ma sposobu, aby dotknięty dentofobią pacjent poddał się leczeniu inaczej niż przy użyciu narkozy.

Współczesna stomatologia jest prężnie rozwijającą się gałęzią medycyny i właściwie każde dziesięciolecie przynosi stanowiące małą rewolucją rozwiązania ułatwiające diagnostykę, leczenie i eliminujące ból. Mimo to, stomatolog i gabinet dentystyczny z maszyną do borowania w tle sprawiają, że wielu bierze przysłowiowe nogi za pas. Podobno aż ponad 50% pacjentów odczuwa silne zdenerwowanie przed wizytą i wielu z nich nigdy nie podejmie leczenia, pomimo nasilających się dolegliwości bólowych.

Odwracając role, warto czasami zastanowić się, co czuje dentysta, gdy zajmuje miejsce na niewygodnym stołku, pochylając się z troskliwą uwagą nad często zupełnie nieprzewidywalnym pacjentem. Badania wykazują, że nawet lekarze z długoletnim stażem często odczuwają silne zdenerwowanie, którego jednak, w odróżnieniu od pacjenta nie wolno im okazać.


Warto dbać o swoje zębyDobry lekarz wszystko objaśni dziecku na

Warto dbać o swoje zęby. Wiedzą to dorośli i powinny wiedzieć o tym również dzieci od najmłodszych lat. Uczcie swoje pociechy lub nawet swoich chrześniaków, siostrzeńców, bratanków, że zęby to naprawdę taki organ, który jest tylko jeden. Jeżeli stałe zęby nam zachorują i wypadną, to jedyne co nas czeka, to implanty. Ale nie zapędzajmy się na razie tak daleko. Każde dziecko powinno wiedzieć, że dentysta to ktoś miły. Nawet, jeżeli sami boicie się stomatologa, to nie mówcie o tym swojemu dziecku. Warto wybrać dla swojego dziecka taki gabinet dentystyczny, gdzie oferowana jest pierwsza wizyta adaptacyjna. O co chodzi dokładnie? Podczas takiej wizyty dziecko będzie miało okazje zapoznać się z zawodem lekarza dentysty i z całym jego gabinetem. Dobry lekarz wszystko objaśni dziecku, na czym polega jego praca, do czego służą poszczególne sprzęty, itd. Dzięki temu dziecko ma lepszą okazję do zapoznania się z pracą stomatologa. Nie warto dziecka od razu sadzać na fotel, żeby lekarz mu wiercił w zębach. Dziecko może się tego mocno przestraszyć. Dlatego pamiętajcie o takiej wizycie adaptacyjnej.


Potem jeszcze państwowy egzamin i staż

Każdy z nas dokładnie zdaje sobie sprawę z tego, czym zajmuje się lekarz stomatolog i zapewne nie raz był u niego na wizycie. Dentysta odgrywa znaczną rolę w utrzymaniu zdrowia naszej jamy ustnej oraz zębów, a także pomaga nam zachować olśniewający uśmiech. Jednak niewiele osób wie jaką drogę należy przejść aby zostać lekarzem stomatologiem i otworzyć swój własny gabinet dentystyczny.

Zaczyna się w liceum
Już liceum młodu człowiek musi zdawać sobie sprawę, że jest zainteresowany biologia i chemią oraz ciałem człowieka - anatomią i fizjologią. Musi on wybrać klasę o profilu medycznym, a potem zdać rozszerzoną maturę z biologii i chemii, zależnie od uczelni także z matematyki i fizyki. I to ze znakomitym wynikiem.

Studia
Studia kandydat musi podjąć na uniwersytecie medycznym, na kierunku lekarsko-stomatologicznym. Progi punktowe są wysokie, a chętnych na jedno miejsce kilkunastu - rywalizacja zacięta od początku. Potem studentów czeka pięć lat ciężkiej nauki oraz zajęć praktycznych, na których zdobywają obszerną wiedzę i umiejętności. Potem jeszcze państwowy egzamin i staż za najniższą krajową.



© 2019 http://stomatologia.grecja-wakacje.waw.pl/